Zdravím všechny,
jsme doma z další výpravy. Určitě neproběhla tak jak jsme si naplánovali a hlavně se dostavil první neúspěch. Ale abych začala od začátku…
Začali jsme na Vlčí hoře u Černošína. Tentokrár mě na výpravě doprovodila moje kamarídka Markétka a s taťkou jel s námi náš společný známý Láďa. Na koho jsem málem zapoměla? Na Matýska! Všude spousta krystalů!!! Kopali a hledali jsme všichni včetně Matýska. Amfiboly, augity i olivíny – máme vše  😀 – tam jsme se nabažili a těšili se na další lokalitu. Měli jsme naplánován Svojšín, ale protože jsme se u “vlků” dost zdrželi, pádili jsme směr Michalovy Hory a těšili se na nikelíny.
Tam mi poprvé během mé šutrácké kariéry spadnul hřebínek… Ani ťuk! A to jsme posledních pád desítek minut bouchali do úplně každého kamínku, který se nám dostal do ruky. Byla jsem z toho  hodně nešťastná, ostatně je to vidět na fotkách. Náladu mi cestou zpátky zlepšil koloušek, který byl schovaný u cesty. Rozhodli jsme se zkusit štěstí z druhé strany oblasti Michalových Hor – Dolní Kramolín. Tam to bylo zajímavější. Našli jsme tam pyrity a pak takové tmavě hnědé lesklé krystálky. Až budou detailnější fotky, tak snad to někdo pozná a pomůže mi je pojmenovat.

error: Obsah je chráněný!!!