Burza minerálů Praha 2016

Tak jsme s taťkou navštívili burzu, která se konala 23. ledna 2016 v Praze. Moc jsem se těšila a doufala, že si koupím nějaký ten pěkný kamínek, který mi ve sbírce ještě chybí.

Samozřejmě, že jsem se také těšila na mého šutráckého guru – Marcela Vanka. Měla jsem pro něj připravený i dárek ve formě dvou vzorků z načí poslední výpravy na kouřové křemeny. Chtěla jsem se hu také zeptat na nějaké věci, které mě zajímají ohledně minerálů. Mám totiž nejaké vzorky, které nedokáži přesně identifikovat a vím, že mi s nimi Marcel vždy pomůže.

Nakoupila jsem si tam dost vzorků. Můžu říct, že na této burze jsem natrefila na prodejce, který prodával nádherné kousky za opravdu nízké ceny. Háček byl totiž v tom, že u vzorků. které jsem si od něk koupila ani netušil co to je a u některých nevěděl z jaké lokality jsou. Takže jsem třeba koupila rubín (11g) za 10,- Kč 😛 a to nebylo všechno! Samozřejmě, že mi díky neúplným údajům o vzorcích velmi pomohl Marcel. Díky němu přeba vím, že tento rubín je z Ruska.

Nafoceno zatím není, ale snad bude brzy. Už se těším, až se vám pochlubím. Zatím tu mám jen pár fotek z návštěvy…

Burza Praha 2016
Burza Praha 2016
Burza Praha 2016
Burza Praha 2016
Antimonit
Apatit a Chalcedon
Barit
Cavansit
Citrín
Granát - Rusko
Hauyn
Granát - Česká rep.
Hematit
Hyalit
Chalkopyrit
Kalcit a Sfalerit
Karfolit
Malachit a Kalcit
Natrolit
Rubín - Indie
Rubín - Rusko
Trilobit
Vltavín
Wollastonit
Záhněda
Zlato
error: Obsah je chráněný!!!