Škoda, že nás potrápilo auto. Opravou jsme ztratili drahocenný den v Krkonoších. Ale i tak se výprava na acháty díky našemu průvodci velice povedla!

Nejdříve jsme sami navštívili lokalitu v opuštěném lomu poblíž obce Horka u Staré Paky. Tam jsme teprve zjisťovali jak vůbec vypadají surové acháty. Něco málo jsme sice našli, ale jsou to jen malinké pecičky. Vetšina z nich čeká teprve na rozříznutí, ale podle toho co se nám podařilo rozbít tak moc šancí na hezké byť malinké achátky nedávám.

Pak jsme se přesunuli do Nové Paky, kde jsme vytvedli našeho nového kamaráda Milana, který nás dovedů k obci Morcinov. Během celé výpravy mi ochotně vyprávěl vše zajímavé okolo achátů a vůbec o celém okolí. Dovedl nás na své “tajné” místo, kde jsme společnš s ním kopali v malé štole. Já si tam našla krásný a asi 30cm široký křišťál, který jsem se marně snažila vytlouct ze skály. Kromě fakt nádherných a velikých vzorků achátů se mi kus toho křišťálu podařilo domů dostat. Byla to další zkušenost jak moc je někdy náročné získat krásné vzorky do sbírky.

Cestou zpátky jsme se zastavili v Lomnici nad Popelkou u jednoho pána, který mi dovolil si tři achátky vybrousit. Jen on sám mi je rozřízl a nakonec vyleštil. Jinak jsem si je sama upravila na bruskách. Byl to zážitek, na který nezapomenu a ty achátky teď pro mě mají hodně vysokou cenu.

Fotky z výpravy jsou zde (ty studiové budou později – jako vždycky 🙂 )

error: Obsah je chráněný!!!